Sternum Pood kaubamärgid

Cosilana
Alkena
Reiff
Ruskovilla
Sanoll
Kost Kamm
Grödo
Boob Design
Living Crafts
Joha
HempAge
Sternum

Cosilana

Cosilana on Saksamaal tegutsev väike rõivatootja, kelle tootevalikusse kuuluvad villa-puuvilla segust, villa-siidi segust, siidi-villa-puuvilla segust ja siidist riided väikelastest kuni täiskasvanuteni. Kogu Cosilana tootmisprotsess ja kangad on GOTS-sertifikaadiga. Cosilana on tegutsenud juba paarkümmend aastat ning neile kuuluv tehas asub Lõuna-Saksamaal, kus toodetakse kõik Cosilana tooted.

Cosilana filosoofia on: “Meie laste tulevik on meie kätes”. Cosilana meeskond usub, et läbi keskkonnateadliku käitumise on võimalik tõsta meie elukvaliteeti. Lisaks tervislikule mahetoidule saab oma isiklikku heaolu parandada keskkonnasõbralike ja naturaalsete tekstiilide abil. Nahk on meie suurim elund ning naturaalset päritolu ning kehasõbralikult toodetud riided aitavad meie nahka kaitsta ning seeläbi ka oma tervist hoida.

Cosilana eesmärk on toota keskonnasõbralikult naturaalseid tooteid ja pakkuda kõrget kvaliteeti, õiglase hinnaga.
Firma garanteerib oma riiete püsiva kõrge kvaliteedi, kõige kaasaegsema tootmise juures. Kanga toormaterjalidele on ranged nõudmised ning ettevõttel toimub regulaarne kontroll, et kasutatavad lõngad ei sisaldaks ühtegi pestitsiidi ega muid lisaaineid. Cosilana on leidnud jätkusuutliku lahenduse ka kangajääkide osas – koostööd tehakse disainer Ute Ketelhakega, kes teeb nende kangajääkidest vaipasid.

Cosilana kangad on minimaalse töötlusega, et säiliks kanga naturaalsus ning loomulikud omadused. Cosilana kasutatav meriinovillane lõng kuulub töötlemata villa (untreated wool) klassi. Töötlemata vill vajab ettevaatlikumat hooldust ning kindlasti tootjapoolsetest hooldusnõuetest kinnipidamist. Sellisel juhul säilitavad tooted oma esialgse väljanägemise, ei veni pesus välja ega tõmbu väiksemaks (Loe rohkem kangaste kirjeldused, hooldusjuhised).

Cosilanal on valikus lihtsad, klassikalised ja kehasõbralikud mudelid, mida igal aastal ei uuendata. Mudelite värvivalik on aga lai, varieerudes erinevate ühevärviliste ja triibuliste kangaste vahel. Cosilana eripäraks on ka erksate ja puhaste toonide kasutamine tite- ja lasteriiete juures. Igal hooajal toodetakse riideid ka hetke moevärvides, mis iga aasta muutuvad.

Alkena

Alkena on Šveitsi firma, mis pakub jätkusuutlikest materjalidest tooteid juba üle 40. aasta, põhiliselt ollakse keskendunud siidile. Valikus on tooted erinevatest siidimaterjalidest, alates imikueast kuni täiskasvanuteni välja. Uuema suunana on valikus ka meriinovilla ja siidi segust riided, Alkena meriinovill/siid tooteid iseloomustab veidi suurem siidi sisaldus, mis tõstab toote vastupidavust, samas vähendamata meriinovillase häid omadusi.

Kvaliteetse, sileda siidiriide valmistamiseks on hästi tähtis kvaliteetne siidiniit, kvaliteetse siidiniidi saab vaid siidiusside biodünaamilisest kasvatusest. Seega on Alkena puhul kangas ise piisavaks garantiiks, et toode on igati keskkonnasõbralik. Alkena ei ole tavaline ettevõte, kes oma tooraine tootjatelt kokku ostab ja sellest kanga koob. Alkena osaleb tooraine tootmises, olles koos partneritega Hiinast käivitanud 1995. aastal SABA (Sichuan Alkena Biodynamic Agricultur) nimelise biodünaamilise kasvatuse projekti, kus siidiusse kasvatatakse Himaalajas 200 hektari suurusel maa-alal. SABA projektis ei ole siidiusside kasvatamine keskkonnale kuidagimoodi koormuseks, pigem vastupidi. Mooruspuid ja sellega koos ka siidiusside kasvatamist on võimalik läbi viia piirkondades, kus on vähem viljakas maa ning seetõttu on see oluliseks ellujäämisvõimaluseks kohalikele elanikele. Lisaks mooruspuudele istutatakse siidiussikasvandustesse ka viljapuid ja palju teisi taimeliike selleks, et tagada mooruspuudele vajalik kasvukeskkond. Seega on need istandused heaks elupaigaks nii lindudele kui ka paljudele putukatele.Tootmise käigus ei kasutata ühtegi kunstlikku väetist, ega mürgist ainet. Kogu tootmisprotsess on GOTS-sertifikaadiga ja seda kontrollitakse pidevalt.

Reiff

Reiff on firma Saksamaal, mis on tegutsenud nüüdseks juba 3 põlvkonda. Firma alustas jakkide tootmisega titadele, kuid nüüd juba üle 25 aasta on Reiff keskendunud laiemalt naturaalsetest tekstiilidest riiete tootmisele. Tänu Stolli kudumismasinatele ja teistele vajalikele tootmismasinatele leiab kogu tootmisprotsess, alates näidistest kuni valmistoodeteni, aset sealsamas Saksamaal Švaabi mäestiku jalamil. See tagab, et loodus on jätkusuutlikult kaitstud. Reiff on IVN liige, mis tähendab, et nad järgivad naturaalsete tekstiilide tootmisele kehtestatud eekirju. Kõik tooted on valmistatud orgaanilisest meriinovillast, orgaanilisest puuvillast ja omavad GOTS-sertifikaati.

Meie poe valikust leiab tooteid vanutatud villafliisist, villa-siidi segust ja meriinovillasest krepist nii kõige pisematele, kui ka naistele ja meestele.

Ruskovilla

Ruskovilla on Soome perefirma, mis sai alguse 1981. aasta sügisel, kui firma asutajad hakkasid müüma titeriideid, mähkmepükse ja särke. Ruskovilla loojad on öelnud, et nende tegevuse ajendiks oli asjaolu, et 70ndatel ei olnud Soomes saada naturaalsest materjalist mähkmepükse, soovijad käisid neid toomas Rootsist. Nõudlus mähkmepükste järgi oli aga olemas ning seetõttu otsustasid firma asutajad ise Rootsi minna ja õppida selgeks mähkmepükste ja laiemalt villaste riiete tegemise. Tolle ajaga võrreldes on ettevõte väga palju edasi arenenud, seda nii erinevate toodete pakkumise, tootekvaliteedi kui ka edasimüüjate mõttes, keda tänaseks leidub paljudes erinevates riikides.

Ruskovilla tooted kuuluvad meie valikus pigem kallimasse hinnaklassi, kuid võime täie veendumusega öelda, et toodetel on hinna ja kvaliteedi suhe vägagi paigas. Täna pakutakse meriinovillaseid ja ka täissiidist tooteid nii tittedele, suurematele lastele kui ka täiskasvanutele. On esimese kihi riideid ja sooja pesu, on paksemaid villafliisist jakke ja veste kuni sallide, kinnaste ja mütsideni välja. Ja muidugi Ruskovilla toodete üks müüdumaid tooteid on täissiidist titemütsid!

Kangad on tugevad ning peavad ajale hästi vastu. Ruskovilla kasutab ainult orgaanilisi kangaid ning töötleb neid võimalikult vähe, ei kasutata kahjulikke värve ja jäetakse ka tegemata toodetele koitõrje töötlus, mis on kahjulik nii inimesele kui ka loodusele. Meriinovill, mida Ruskovilla kasutab on muelsing vaba. Kõik tekkinud kangajäägid kasutatakse ära teki sisudena või vaipadeks.

Tootearenduses on Ruskovilla mõelnud ka toote hilisema säilitamise peale, enamus riideid on Ruskovillal pakendatud korduvkasutatavasse ja taassuletavasse kotti, millega hooaja väliselt toodet hoiustada, sh. ka koide eest kaitsta.

Sanoll

Sanoll Biokosmetik on Austria perefirma, mis sai alguse 1981. aastal, kui töötati välja esimesed šampoonid, mille valmistamiseks kasutati pere enda kitsepiima ja vadakut. Tänase päevani toodetakse kõik Sanolli tooted Austrias, Stamsis. Sanoll pakub Euroopa kvaliteetseimat ja puhtamat looduskosmeetikat. Toimeained, samuti teised abiained ja koostisosad valitakse rangete kriteeriumite järgi. Ei kasutata ühtegi sünteetilist säilitusainet, sünteetilist lõhnaainet, petrooleumi derivaate ega surnud loomadelt saadavaid produkte. Sanolli tooted pärinevad kontrollitud mahe- või bio-dünaamilisest (Demeter) põllundusest. Tooteid kontrollitakse regulaarselt vastavalt EL-i mahepõllumajanduse määrustele. Kõik tooted vastavad Austria Bio Garantie ülirangetele nõuetele ja omavad sertifitseeritud biokosmeetika hinnangut. Valitud Sanolli tooted on märgitustega 100% vegan. Olemas on ka täiesti lõhnatu sari, mis sobib väga nõudlikule tarbijale ja/või on kasutatav koos hüdrolaatide, eeterlike õlidega ravieesmärgil. Oleme Sanolli maaletoojad Eestis ja aktiivsed kasutajad juba üle 15 aasta ning soovitame seda biokosmeetikasarja väga.

Kost Kamm

Kost kamm on perefirma Saksamaal, kelle jaoks on kammide valmistamine pikk peretraditsioon – sellega on järjest tegelenud juba mitu põlvkonda. Tänu valmistajate meisterlikkusele ja moodsale tehnoloogiale valmistab Kost Kammi meeskond kamme, mis vastavad kõrgetele standarditele funktsionaalsuse, jätkusuutlikkuse ja väljanägemise osas.
Tootearendus ja disain põhineb nende armastusel detailide vastu, mille põhjal valitakse toodete värvid ja kujundus. Toodete valmistamisel kasutatakse vaid kohalikke materjale.
Puidu omadused on väga head kammide valmistamiseks, puidust kamm on kauakestev, veidi vetruv ja anti-staatiline.

Meie poest leiab Kost Kammi hambaharjasid, titekamme ja harjasid, puidust kamme täiskasvanutele, juukseharjasid ja meigipintsleid.

Grödo

Suhteliselt uus kaubamärk meie kaupluses on Saksamaa päritolu Grödo Strumpf, kes on samuti pika tootmisajalooga – tegutsetud on üle 40. aasta. Grödo pakub orgaanilisest puuvillast ning meriinovillast sokke ja sukapükse imikutele, lastele ja täiskasvanutele. Grödo filosoofiaks on: „Harmoonias inimesega, keskkonnaga ja kandmise mugavusega.“ Kõik Grödo lõngad on Euroopa päritolu ning ka tooted toodetakse Saksamaal.

Boob Design

Boob Design on Rootsi firma, mis pakub riideid emadele raseduse ja imetamise ajaks. Mõte imetamisriiete tootmisest tuli asutajal külmal ja tuulisel sügispäeval aastal 1999, kui nägi enda õde oma vastsündinud poega imetamas, kõht paljas. Ta sai aru, et emad vajavad imetamiseks õiget riietust. Tänaseks pakub firma palju erinevaid tooteid, osad nendest topeltfunktsiooniga – nii raseduse kui ka imetamise ajaks.

Boob Designi riided on läbimõeldud disainiga, kõrge kvaliteediga ja loodud kestma. Rõivaste valmistamiseks on kasutatud jätkusuutlikke materjale: orgaaniline puuvill, lüotsell, orgaaniline meriinovill, taaskasutatud polüamiid, elastaan ja taaskasutatud elastaan. Riiete tootmisprotsess leiab aset Portugalis, Türgis, Itaalias, Kreekas, Indias ja Marokos. Firma tooted on GOTS-sertifikaadiga, ei sisalda kahjulikke kemikaale ning materjalid omavad OEKO – TEX Standard 100 sertifikaati.

Living Crafts

Living Crafts on Saksa firma, kelle jaoks jätkusuutlikkus pole lihtsalt moesõna, vaid iseenesestmõistetav traditsioon. Üle 30 aasta on Living Crafts edukalt tootnud kõrge kvaliteediga naturaalseid rõivaid kogu perele.
Living Craftsi tooted valmivad Indias ja Horvaatias, tootmiseks kasutatakse 100%-liselt tuuleenergiat. Riiete toormaterjal on kasvatatud orgaaniliselt ja riiete värvimisel ei kasutata inimesele kahjulikke kemikaale. Tooteid kontrollitakse pidevalt sõltumatute organisatsioonide poolt ning need omavad GOTS-sertifikaati.

Erinevalt kiirmoest on Living Craftsi tooted ajatud, ning firma ei lähe kaasa iga moevooluga ning seda peab Living Crafts väga oluliseks.

Sternum Poest leiad Living Craftsilt püsivalikus naistele ja meestele sooja pesu ning lastele aluspesu, sukapükse ja sokke.

Joha

Joha on Taani päritolu firma, mis alustas oma tegevust aastal 1963 ning on Skandinaavias üks suuremaid pesu ja ööriiete tootjaid. Joha oli ühtlasi üks esimesi firmasid Euroopas, kes hakkas tootma villast aluspesu lastele. Joha tooted on tuntud keskonnasõbralike ja kvaliteetsete materjalide poolest, mis peavad vastu ka korduvatele pesemistele. Koos ajatu välimusega teeb see Joha tooted väga populaarseks. Tooted omavad OEKO-TEX Standard 100 sertifikaati ning kõik villased tooted on sertifitseeritud Woolmark-i poolt, mis tagab kliendile parima kvaliteediga puhtaima villa. Joha oli esimene laste aluspesu tootev firma, mis sai oma toodetele EU-Flower märgistuse.

HempAge

HempAge on Saksamaa ettevõte, mis loodi 1999. aastal kahe vana kanepitootja ühinemisel.

HempAge eesmärgiks on taastada naturaalse kanepi maine Euroopas, et tegemist on suurepäraste omadustega riidekangaga.

Kanepist kanga tootmine on kallim kui puuvilla tootmine, aga samas on riide elutsükkel pikem ning kanepil on väga huvitavad omadused. Kanep on hingav materjal, mis sobib kandmiseks aastaringselt. Kanepil on päikesekiirguse eest kaitsev toime, seetõttu on ta veidi sarnane linasele.

Kanep sobib hästi nahaprobleemiga inimesele, kes teisi kangaid tervislikel põhjustel kanda ei saa.

HempAge tootevalik on väga lai, nad on keskendunud naise ja meeste riietele. Valikus on pluuse, triiksärke, kampsuneid, pükse jne.

Meie poe püsivalikus on olemas kanepist sokid ja mütsid. Teiste toodete tellimiseks HempAgest teeme heameelega eritellimuse vastavalt teie soovile.

Sternum

Meie poest on võimalik osta eestimaist päritolu hüdrolaate, mis on valmistatud Sternumi aroomterapeutide poolt.
Hüdrolaatide valmistamine sai suuremas mahus alguse umbes kümme aastat tagasi, kui olime aroomterapeutidena olukorras, kus maailmas ei olnud enam võimalik osta kvaliteetseid eetelikke õlisid ning hüdrolaate teraapiate jaoks. Müüdavad tooted tegid tol ajal läbi väga suure muutuse, tootmises hakati kasutama erinevaid kemikaale. Selliseid tooted ei vastanud enam aroomteraapias vajalikele kvaliteedinõuetele. See tingis vajaduse hakata ise eeterlikke õlisid ja hüdrolaate valmistama.

Kogu tooraine, mida hüdrolaatide valmistamiseks kasutame on meie enda poolt kasvatatud või Eesti loodusest korjatud. Tegemist on 100% looduspuhaste destillaatidega, mille tootmisel ei ole kasutatud ühtegi lisaainet toodangu suurendamiseks või hüdrolaadi hilisemaks paremaks säilitamiseks. Müüdavad hüdrolaadid on kõik värsked ja regulaarselt kohapeal kontrollitud. Hüdrolaatide valikuga on võimalik tutvusta lehel www.sternum.ee.

Hüdrolaatidele lisaks on Sternumis ilmunud mitmeid raamatuid. Ülle Liivamägi “Loomulik ehk aktiivsünnitus”, Ülle Liivamägi “Homöopaatia. Traumade Materia Medica. Lisaks Sternumi meeskonna juhendamisel ilmunud nukuraamat  “Mathilda, Rebecca ja teised”.