Aude sapere kursus! Proovitund

15,00 

Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Aude sapere! Julge teada!

Kursuse üldtutvustus

Elame ajal, kus meid hoitakse suures illusioonis. Elame ajal, kus kõik heakskiidetu ja soovitatu ei pruugi veel olla hea ja vajalik või on tegelikkus hoopis vastupidine. Elame ka väga tugevate stampide ajastul. Alati on kusagil keegi teine, kes teab täpselt, mis Sulle hea ja vajalik on. Aga mida teha, kui nende teiste soovitused omavahel tugevalt vastuollu lähevad?

Mida teha, kui oled ühel hetkel olukorras, kui pead ise langetama otsuse enda või oma lähedaste osas? Mida teha, kui pead tegutsema, aga saad loota vaid iseendale? Kui teaduslik lähenemine ei aita tegutseda ja Facebooki jutunurgake on välja lülitatud?

Kõikidest sellistest olukordadest me oma kursusel räägimegi ning proovime samm-sammult liikuda teadmiste juurde, mis Sind sellistes olukordades aitavad. Kursuse kõige olulisem eesmärk on jagada omavahel teadmisi, kuidas hoida ja kaitsa elu.

Kuna meie õpetus on süsteemne, mis eeldab etapiviisilist süvitsi liikumist, siis ei ole mõtet loengutel osaleda vaid 1-2 loengu kaupa. Seetõttu hakkabki koos käima üks kindel grupp inimesi.

Kursuse teemad

Kursust alustame Sternumi toodetud hüdrolaatide tutvustamisega. Anname ülevaate hüdrolaatidest ja nende erinevatest kasutamisvõimalustest.

Edasi räägime toidust, kuid mitte tavapärases võtmes. Me ei anna soovitusi, mis kõik tuleks oma menüüst välja jätta või kuidas täpsel kellajal ja palju täpselt mida sööma peaks.

Soovime edasi anda elutervet arusaama sellest, kuidas valmistada maitsvat toitu, mis vastaks just teie pere eripäradele, füsioloogilistele vajadustele ja oleks oluline vahend tervise hoidmisel. Me räägime toidu tooraine kvaliteedist ja sellest, kuidas säilitada toitu perele ka pikemaks perioodiks.

Räägime ka toidulisanditest ja erinevatest “loodustoodetest”, mida inimestele tänapäeval massiliselt soovitatakse, kuid mis oma toimemehhanismidelt ei erine palju akadeemilise meditsiini ravimitest. Kuidas hoida kokku meeletult suuri summasid, mis kuluvad igakuiselt toidulisanditele ja valmistada toitu nii, et purgikappi pole koju vajagi?

Räägime ka tervisest ja akuutsete terviseprobleemidega toimetulemisest – seda nii väikelapse kui ka täiskasvanu puhul. Anname arusaama homöopaatia, refleksoloogia ja aroomteraapia ravimeetoditest. Põhjalikult räägime hüdrolaatidest ja nende kasutamisest.

Läbi võtame ka kõik enamlevinud traumad ja tegutsemise traumade korral – löögid-põrutused, sinikad-verevalumid, haavad, nihestused-nikastused-murrud, põletused, putukate nõelamised, hammustused, peapõrutus jne. Arutame läbi ohtlikud sümptomid, mille korral tuleb kiirabisse pöörduda. Räägime ka traumade tüsistustest. Võtame läbi soovitused esmaabitarvetele, mis peaks majapidamises olemas olema.

Räägime akadeemilise meditsiini ravimeetodist ja ravimitest ning täiendmeditsiini võimalustest ja ohtudest. Proovime jõuda ka rohkem süvitsi filosoofilise arusaamani nende kahe lähenemise erinevustest. Räägime ka pedagoogikast, laste kasvatamisest ning laste käitumisprobleemidest.

Kursuse toimumine

Loengud toimuvad zoomis esmaspäeviti kell 18.00-19.30. Alates 9.septembrist kuni juuni lõpuni, kokku 40 kohtumist. Soovijal on võimalik tunniga liituda igal ajal kogu õppeaasta jooksul. Kui soovid tunniga liituda, siis lingi saamiseks saada oma sooviavaldus meile, koolitus@sternum.ee.

Meie mõtteid zoomi loengutega seonduvalt:

Meile meeldib omavahel suhelda!

Kui on vajadus loengut läbi viia interneti vahendusel, siis saab see veelgi olulisemaks, et oleks olemas vahetu kontakt osalejate vahel. Meile ei meeldi loengus vaadata musta ekraani või staatilist pilti. Arvame, et ühelegi osalejale ei meeldi see. Seetõttu on meil ühine kokkulepe, et kõik osalejad on loengus oma näoga ja avatud kaameraga. Ükskõik kas siis laua ääres istudes või samal ajal titaga põrandal toimetades. Meie loengud ei ole klassikalises kooli formaadis, kus õpetaja räägib ja õpilased kuulavad. Meile meeldib dialoog, arutelu ja ühine kogemuste vahetamine. Et seda saavutada on samuti oluline, et me kõik osaleksime kaameratega loengus ning seetõttu ei ole meie loengutel ka järelekuulamist.

Kui Sinagi tunned sama või aktsepteerid meie soove- oled meie loengutele alati oodatud!

Vaata täpsemalt SIIT

Sulle võib meeldida ka…